הלל לזרוב
צרו קשר:
השאירו פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשרו עכשיו: 077-9975154
אודות

אודות

ביוגרפיה

הלל לזרוב נולד בתאריך 15.4.1966 וגדל בשכונת פלורנטין בתל-אביב. בילדותו למד בבית ספר בלפור  וכישרונו לציור לא ''נעלם'' מעיני מחנכתו יעל העליון ז''ל (לימים המנהלת המיתולוגית של בית הספר לאומנויות בת''א) וכילד צייר וקישט את קירות בית ספרו. הלל גם נבחר לייצג את בית הספר בתחרות ציורים לילדים ע''ש דיזנגוף וזכה במקום הראשון.

בשנת 1978 עברה משפחתו לגבעתיים ושם למד 7 שנים אצל הצייר יואב שועלי את יסודות הרישום והציור בטכניקות שונות ומגוונות. כנער הוקסם מהזרם הסוריאליסטי ומציירים דוגמת דאלי ומגריט והדבר ניכר בציורי השמן אותם צייר.

בשנת 1984 התגייס לצה''ל ושירת כגרפיקאי במפקדת קצין תחזוקה ראשי. בגיל 20 במהלך השירות הצבאי נבחר ע''י קצין התחזוקה הראשי לצייר את מגדל דוד בצבעי שמן על בד. תמונה זו ניתנה כמתנת פרידה לרמטכ''ל, משה לוי, לרגל פרישתו מצה''ל. עד לשחרורו צייר הלל תמונות שמן נוספות שנתנו כמתנות פרישה לאלופי צה''ל.

עם שחרורו מהצבא בשנת 1987 נרשם ללימודי גרפיקה במכללה למנהל בתל-אביב ובמקביל עבד כגרפיקאי בחברה לשלטי חוצות. באותה עת שכר דירת סטודיו בתל אביב והחל לעבוד על 2 תערוכות של ציורי שמן על בד. בשנת 1989 בהיותו בן 23 הציג בבית יד לבנים בתל אביב ובשנת 1990 בגלריית מופת ברמת-גן. בתקופה זו חזר הלל לאהבתו העיקרית והחל לצייר ציורים על הקיר בניהם מועדון ''CAT'S'' בתל אביב.

בשנת 1990 טייל הלל באירופה. את רוב זמנו הקדיש לסיורים במוזיאונים הגדולים, הלובר בפריס המוזיאון הלאומי של לונדון ומוזיאון אופיצ'ה אשר בפירנצ'ה. בעקבות ביקור בכנסיות השונות בכלל  ובוותיקן בפרט, התרשם עמוקות מציורי הקיר המופלאים. או אז גמלה בליבו החלטה לחזור לארץ ולעסוק בתחום שהוא אוהב כל כך ציורי הקיר.

הלל לזרוב החל להתפתח בתחום ציורי הקיר הוא קיבל הזמנות עבודה ממוסדות ציבור ומרשויות מקומיות והחל לעסוק בפרויקטים אומנותיים לשדרוג חזות העיר. בעיר חולון בלבד צייר 6 חזיתות של בתי ספר יסודיים והפיח חיים ורוח במבנים הישנים בצבעוניות מרהיבה. הוא החל לשלב בעבודתו טכניקת ציור בהתזה ע''י שימוש במכשיר ה''AIR-BRUSH'' שבשילוב עם מכחולים רגילים יצרו מימד יוצא דופן בתוצאה הסופית. הוא הוזמן לצייר בבתי חולים ובקופות חולים ברחבי הארץ, עיטר וצייר אולמות ספורט ומגדלי מים, בריכות שחייה, בתי מלון, בתי כנסת וצייר עבור עיריות ורשויות רבות בארץ.

בשנת 2010 לימד שנה באוניברסיטה העממית בתל-אביב קורס חדש להכשרת ציירי קיר ולאחר מכן הקים את בית הלל בו הוא מלמד קורסים להכשרת ציירי קירות. הקורס אליו מגיעים ללמוד בכל קצוות הארץ הוא קורס מקצועי שעוסק בכל תהליך יצירת ציורים על הקיר משלב הטיח ועד לתוצאה הסופית המרהיבה. במהלך כל הקורס מתמקצעים התלמידים במכשיר ה-AIRBRUSH.

בשנת 2012 הלל יצא במיזם חינוכי בשם: ''תלמידים מציירים את קירות בית ספרם''.

הלל מגיע לבתי ספר ברחבי הארץ מרצה על נושא ציורי הקיר בפני המורים והתלמידים ומצייר ביחד עם התלמידים את קירות בית ספרם על פי הנושא שנבחר.

משנת 2013 הוזמן הלל לצייר בתי ספר רבים בצפון הארץ  ובעיר קריית ביאליק עיצב וצייר מחדש את כל חזיתות בתי הספר בעיר בנוסף חידש הלל לזרוב את מגדל המים הישן בעיר. כמו כן המשיך וצייר מגדלי ומיכלי מים רבים בארץ.

בשנת 2015 הוזמן הלל לצייר בטנסי שארה''ב מטעם הישוב שערי תקווה. בהגיעו לשם צייר 2 ציורי קיר האחד בבית הספר היהודי ''עקיבא'' והשני בבית הספר הנוצרי בעיר נאשוויל. בציור השתתפו משלחת תלמידים מהישוב שערי תקווה. ציורי הקיר ניתנו כמתנה במסגרת שיתוף ברית ערים תאומות בין שערי תקווה לעיר נאשוויל.

בשנת 2017 הפך הלל לזרוב לחברה בע''מ.

הלל לזרוב מוביל את תחום ציורי הקיר בארץ ומשמש מדריך ומורה דרך להרבה ציירים שמתייעצים איתו בנושאים שונים בתחום ציורי הקיר, מופיע בטלוויזיה ובתקשורת וחושף את שוק ציורי הקיר בארץ לקהל הרחב.

האמן במהלך עבודתו
תעודות